MOPS BUFFER CAS NO.1132-61-2
0543
Dar su opinión
Todos los comentarios en este productos
Añadir al carrito
Imprimir
  • 3.3/5
  • 1
Detalle
China Higiene / salud
Reportar abuso
Higiene / salud
MOPS BUFFER CAS NO.1132-61-2
Cantidad : 10mg-10t   Precio : 50-15000
MOPS BUFFER CAS 1132 61 2
MOPS Detailed Description
The Main Application Areas Of Mops As A Buffer Are As Follows:
For buffering in extraction kits and PCR kits;
Cell culture medium;
Buffers in biosynthesis;
Cell culture medium for yeast, bacteria, and mammalian cells when controlling the medium.
Cautions of MOPS Buffer:
Mops powder in the raw material state should be stored in the sealed and moisture-proof condition;
Mops buffer for cell culture in mammals, the concentration can not be higher than 20 mm;
MOPS can affect the thickness and barrier properties of the endothelial surface layer in rats;
In the presence of glucose, MOPS produces partial degradation when autoclaved:
MOPS interacts with DNA and forms complexes;
MOPS can alter lipid interactions.
We also have high quality sodium heparin for sale, anything you need, please leave us a message.
Persona a contactar : bio hbds, 0711 3701120
hbdsbio
  • 3.3/5
Detalle
Inscrito el 06 septiembre 2022
Sitio web : www.hbdsbio.com/
Enviar un correo electrónico a hbdsbio
hbdsbio
Buen trato: comprar del vendedor
Esta página es acerca de los importadores y exportadores de
MOPS BUFFER CAS NO.1132-61-2
Buscar en la categoria : Higiene / salud
Buscar en la categoria :
buffer, mops
  • 3.8/5
  • 1
Thailandia 50000 Alimentación
Reportar abuso
Refinado aceite de girasol , aceite de maíz , aceite de soja refinado , aceite de palma...
Thursday 16 July 2015
PK - GLOBAL UNIT
  • 50000 - Chiang Mai
  • 2.7/5
Francia 13004 Audio / video
Silicona ventosa a prueba de agua altavoz Bluetooth
Tuesday 12 May 2026
silicona ventosa a prueba de agua altavoz Bluetooth Material: gel de silicona USB Longitud de cable: los cerca de 76cm Dimensión del artículo : aproximadamente 62 x 62 x 61 mm Dimensión del paquete: alrededor de 211 x 175 x 51 mm Parámetros: 1 . Botones / Puertos: Botón ON / OFF ...
MaciMax intelligent téléphone accessoires grossiste
  • hjb810410
  • 13004 - Marseille
  • 3.6/5
Taiwán 23678 Bienes de equipo
125Mono &156 Multi&Mono 2BB&3BB&4BB A grade solar cell
Wednesday 15 April 2015
Dimensions : 156mm x 156mm ± 0.5mm. Thickness (Si): 180μm ± 20μm / 200μm ± 20μm. Front : Silver bus bars Silicon nitride anti-reflection coating. Back : Silver bus bars Full-surface aluminum BSF. Ubicación : 5F,No.2.Sec.4.JhongyangRd,TuchengCity.Ta ipei County 236,Taiwan R.O.C...