BAT1300-S6 Delta Robot
Features of BAT1300-S6 delta parallel robot
The maximum payload is 6kg
The working space diameter is 1300mm
The repositioning accuracy is 0.08mm
The maximum speed is 10m/s
The rated power is 4.6kW