HCH2-1700 High Speed Slitting Machine with Friction Shaft
HCH2-1700 High Speed Slitting Machine China with Friction Shaft
Features of HCH2-1700 High Speed Slitting Machine with Friction Shaft
Specifiction HCH2-1700 High Speed Slitting Machine with Friction Shaft
Model
HCH2-1700
Max. Unwinding width
1700mm
Total power
21kw
Speed
300~400m/min
Precision
±0.03mm
Unwinding roller diameter
∮1000mm
Rewinding roller diameter
∮2*600mm
Machine weight
5000kg
Machine overall dimension
2800*3100*1600mm