LDC-320A/420A Automatic Label Die Cutter Machine
Application
Application industry:
End Use:
√ Food
√ Beverage
√ Cosmetic & Personal Care
√ Pharmaceuticals
√ Automotive & Mechanical
√ Parts Packaging
√ Chemicals
√ Transportation
√ Others (Logistic, Entertainment, Security etc.)
Our Difference
300 times/min
Rewinding & Sheeting
Option: hot stamping, laminating, slitting
Most competitive price
Advantage
Technical parameter:
Machine model
LDC-320A/420A
Die cutting speed
20-300times/min
Max. unwinding diameter
500mm
Max. material width
320mm/420mm
Max. die cutting width
300mm/400mm
Max. die cutting length
300mm/400mm
Positioning precision
±0.1mm