LDC-320A/420A Automatic Label Die Cutter Machine
Cantidad : 100 sets /   Precio : USD2206-USD73529
Application
Application industry:
End Use:
Food
Beverage
Cosmetic & Personal Care
Pharmaceuticals
Automotive & Mechanical
Parts Packaging
Chemicals
Transportation
Others (Logistic, Entertainment, Security etc.)
Our Difference
300 times/min
Rewinding & Sheeting
Option: hot stamping, laminating, slitting
Most competitive price
Advantage
Technical parameter:
Machine model
LDC-320A/420A
Die cutting speed
20-300times/min
Max. unwinding diameter
500mm
Max. material width
320mm/420mm
Max. die cutting width
300mm/400mm
Max. die cutting length
300mm/400mm
Positioning precision
±0.1mm