LQW18AN27NG00D
LQW18AN27NG00D Overview
This inductor has a nominal inductance of 27nH and a rated current of 800mA. It operates at a frequency range of up to 1GHz and has a DC resistance of 0.05Ω. The inductor has a tolerance of ±2% and is RoHS compliant.